Spinn Action Marketing

Årets Marknadschefer igen.

För drygt ett år sedan utsågs Karl-Oskar Tjernström till årets marknadschef av Marknadsföreningen. Då ställde vi frågan lite restamt om vem som ville bli Årets Marknadschef 2011. Nu vet vi svaret. Karl Oskar Tjernström utsågs till bästa marknadschef i kategorin Mobiltelefoner (det är tredje året i rad han utsetts till Årets Marknadschef). Mats Liedholm på Spendrups (också trogen Spinnkund) vann samma titel i kategorin Drycker, för andra året i rad.

Denna gång var det Resumé som tillsammans med undersökningsföretaget Nepa utsåg den marknadschef som ökat sin marknad mest till lägst kostnad bäst. Vinnare utses i respektive bransch.

Grattis till våra duktiga kunder. Och ett grattis till Eva Fernvall på Apoteket som tog hem det stora priset.

Läs mer på Resumé: ”www.resume.se”

Skrivet av: Spinn Action Marketing den Fredag Oktober 28, 2011

Om Spinn

Spinn Action Marketing levererar action marketing när den är som bäst – det vill säga kreativa, köpnära, överraskande och resultatorienterade kampanjer.

Läs mer om Spinn »

Ny kund?

Kontakta Claes eller Mattias.

Just nu söker vi…

Senaste inläggen